Domov Novinky v KPIS Wincodex QR kód, platba a faktúra

QR kód, platba a faktúra

QR kód, platba a faktúra

Čo je QR kód?

QR kód, anglická skratka „quick response“, v preklade rýchla odozva. Rýchle informácie najrozmanitejšieho druhu. Jeden QR kód je schopný obsiahnuť informáciu do 3000 bajtov, teda  viac ako 4 000 znakov alebo  7 000 číslic.

Jednoduché používanie

 

Tento dvojrozmerný kód je možné čítať pomocou kamery, ktorá je súčasťou mobilných telefónov alebo špeciálnych čítačiek QR kódov. Pre telefón vybavený kamerou (každý smartfón) môžete  stiahnuť aplikáciu  svojej banky. Dajú sa bezplatne stiahnuť napríklad z App Store alebo Google play.

QR kódy umožňujú :

Uhradiť faktúru prípadne načítať údaje faktúry do vášho informačného systému.

Spoločnosť Adelante prišla s riešením „by Square“, ktoré predstavuje hneď dve riešenia:

·         Pay by square je určený na úhradu faktúr. Po o skenovaní QR kódu, ktorý obsahuje všetky informácie potrebné pre zrealizovanie platby je možné faktúru uhradiť priamo cez bankingové riešenie Vašej banky. Pay by square je kompatibilný so štandardom SEPA platieb a podporený všetkými bankami združenými pod hlavičkou Slovenskej bankovej asociácie.


·         Invoice by square obsahuje všetky informácie potrebné pre zaúčtovanie faktúry vo vašom účtovnom softvéri. Po o skenovaní QR kódu sa načítajú všeobecné fakturačné údaje, sumár faktúry aj položky dokladu, a to priamo do systému.

 

Kódy je možné tlačiť priamo na faktúre, čo umožní vašim obchodným partnerom úhradu faktúr aj samotné spracovanie dokladu.

Naša spoločnosť Codex s.r.o. zapracovala obe dané riešenia do aktuálnej verzie KPIS Wincodex. Užívateľ si môže na svojich dokladoch, faktúrach tlačiť obe riešenia, QR kódov Pay by square, Invoice by square  

Posledná zmena (Utorok, 31 Máj 2016 10:10)

 
PrihlásenieOriginálne doklady v KPIS Wincodex
ziadost_rzd2009_1.jpg